A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Portugalsko - Diskuze

Původní dotaz

Cesta autem (trajektem) na Madeiru a dlouhodobý pobyt tam

04.01.2017 00:07:48 | Honzza
Honzza
Ahoj, předem děkuji za jakékoli rady a tipy. Co se týče trajektu tak především odkud a za kolik. Ohledně pobytu tak se hodí cokoli ;-) Zejména jak je tam draho - ubytování (dlouhodobý pronájem), jídlo (supermarkety i restaurace) a jak jsou místní vstřícní, seženu někde možnost být u někoho na pozemku v karavanu? A pochopil jsem správně, že Porto Santo hezčí než Madeira? Určitě soukromější, klidnější a méně turistická, ne?
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
kači81 06.01.2017 21:08

Na Madeiře i Porto Santo jsem byla v roce 2012. Jednalo se tedy jen o dovolenou. Na Madeiru letecky. Trajektem jsme jeli z Funchalu (tam je kancelář, kde se kupují lístky na trajekt Porto Santo Line) na Porto Santo. Je to paráda. V té době tam moc lidí nebylo. Ale stavěl se tam nějaký hotel. Je to taková malá vesnička Vila Baleira, klid, nádherná pláž, kde je na rozdíl od Madeiry žlutý písek, v kopcích nahoře letiště. Konec světa. Na lodi jsme si půjčili taková legrační, ale dobře jedoucí, kola a celý den jezdili po Porto Santo. Je tam pár restaurací a muzeum Kryštofa Kolumba :-) Lidé na Madeiře i Porto Santo jsou moc milí. Působí takovým skromným dojmem. Ostrovy jsou od sebe kousek, ale každý je plně jiný. Madeira a hory, levády, vodopády, to stojí za to vidět! Na Porto Santo bych se více než dva dny nudila. Jinak si myslím, že určitě není problém se tam s někým domluvit na ubytování. Lidé jsou tam opravdu vstřícní a milí. O:-) 8-)

Jura A 06.01.2017 15:23
Re: Cesta autem (trajektem) na Madeiru a dlouhodobý pobyt tam  

Ač jsem na Porto Santo nebyl, pochybuji, že je hezčí, než Madeira. Jednak je výrazně menší, tedy i prostor pro nějaké poznávání je výrazně omezen. Hezčí tam jsou asi jen pláže, které jsou klasické pískové, nikoli černé, jako na Madeiře ( aspoň to málo , co tu je ). Pro dlouhodobý pobyt ( nevím, co tam půl roku hodláš dělat ) to asi nebude...

Honzza 04.01.2017 00:07
Cesta autem (trajektem) na Madeiru a dlouhodobý pobyt tam  

Ahoj, předem děkuji za jakékoli rady a tipy. Co se týče trajektu tak především odkud a za kolik. Ohledně pobytu tak se hodí cokoli ;-) Zejména jak je tam draho - ubytování (dlouhodobý pronájem), jídlo (supermarkety i restaurace) a jak jsou místní vstřícní, seženu někde možnost být u někoho na pozemku v karavanu? A pochopil jsem správně, že Porto Santo hezčí než Madeira? Určitě soukromější, klidnější a méně turistická, ne?

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu