A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Portugalsko - Diskuze

Původní dotaz

Madeira 2017

18.01.2017 09:10:05 | Lucie F.
Lucie F.
Zdravím všechny příznivce Madeiry. Navštívili jsme ji poprvé na přelomu října a listopadu loňského roku a strávili tam nádherných 12 dní. Vzhledem k tomu, že jsem při přípravě cesty intenzivně čerpala ze zkušeností cestovatelů v diskusích Madeira 2014, 2015, 2016, ráda bych se podělila o nějaké drobnosti, které jsem v nich nenašla a byly by se mi bývaly hodily. Můj příspěvek by se mohl hodit zejména ubytovaným v hotelu Orca Praia a těm, kteří se spoléhají na místní dopravu.
1) přechod z Pico de Arieiro přes Pico Ruivo do Curral das Freiras - lze s dětmi ve věku 9, 12, 13 zvládnout, pokud jsou aspoň trochu trénované; na Pico de Arieiro taxíkem od hotelu za 40 euro (v říjnu), zpět busem přes Funchal. Vyjeli jsme v 6.30 od hotelu a stíhali zpáteční autobus po 16. hodině.
2) začátek levády dos Piornais - po hlavní silnici směrem na Funchal 500 metrů, tam jsou schody doleva nahoru, dále už vás navedou cedule. Recepční nás strašně varovala, ať jdeme směrem na Funchal, že doleva je to strašně nebezpečné - není, exponovaná místa jsou zajištěná. Při zpáteční cestě se dá sejít do Camary, nakoupit a po pobřežní promenádě k hotelu (cesta od supermarketu Pingo Doce trvá 19 minut svižnější chůze).
3) Při návratu z výletu na Sao Laurenco jsme na přání dětí vystoupili z busu u pláže Prainha, která bývá označována jako jediná, a tím pádem i nejhezčí přírodní pláž na Madeiře. Byla tak odporná, že jsme tam nevydrželi ani 2 hodiny do příštího autobusu a pochodovali pěšky do Canicalu. Uznávám, že v sezoně třeba může být uklizenější a upravenější, ale rozhodně nevěřte fotografiím z internetu. Koupání u Orcy je proti tomu zázrak.
4) Levády Nova a Moinho - v průvodci 50 tras jsou označeny jako černé - to už neplatí, exponovaná místa zajištěna. Nejsnadnější (nejrychlejší) dostupnost je přímým autobusem z Funchalu do Ribeira Brava a odtud taxíkem za 12 euro přímo na začátek. Na taxikáře jsme si vzali číslo, že si ho zavoláme, až dojdeme, ale zrovna jel kolem autobus a zrovna do Camary...
Děkuji všem, z jejichž příspěvků jsem před cestou čerpala, a kdyby někdo potřeboval vědět něco ode mě, ráda poradím. V červenci jedeme znovu:-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
11.12.2017 21:53 89.102.208.***
Re: Prodloužený víkend na Madeiře  

Také jsem si to s chutí přečetla, zvlášt proto, že to byl listopad, to mě zajímá, v tu dobu jsem na Madeiře nikdy nebyla.
Po Tvém řádku "ten výhled a terasa dělá strašně moc" jsem se až zatetelila, páč jsi mi promluvil z duše. Kvůli tomu, se mi v jiném hotelu už pobývat nechce. To umístění dovolenou maximálně zhodnocuje.... :-) :-) :-)
Jalta
Neregistrovaný uživatel
11.12.2017 01:29 85.70.92.***
Re: Prodloužený víkend na Madeiře  

Tondo díky za zprávu (((clap))) , přečteno, prostudováno ;-)

  • Anonym (1)
Tonda 2 10.12.2017 01:39
Prodloužený víkend na Madeiře  

Přes listopadový svátek jsme s vydali na prodloužený víkend na Madeiru, naše dojmy níže :

http://www.mojecesty.com/clanky/postrehy-z-cest/prodlouzeny-vikend-na-madeire.htmlJura A 01.12.2017 15:46
Re: Povinné hlášení  

Dík, snad to vyjde.Jedem do stejného hotelu jako vloni, v zátoce Cala st.Vicente vedle Formentoru. Snad to vyjde aspoň tak

jalta 01.12.2017 12:34
Re: Povinné hlášení  

Tak to jsi mě zmátl dokonale, vy máte úplně cestovatelský rok! Taky bych si to moc přála, to je skvělé....hned by mě život víc těšil....já musím potají spřádat plány a kout fígle, abych vyrukovala na podzim ještě s týdenní Maltou. Teď bych byla rovnou poslána do háje. Bohužel.Mne přízemní myšlení a plánování nebaví. Radši bláznivé a vzletné, i kdyby to nevyšlo....ale s tím doma nepochodím, tak jsem na to sama...... My jsme na Mallorce bydleli v Port de Solleru a cestovali v pohoří Tramuntana. Vše busem, trochu hůře se cestuje než na Madeiře, na orientaci jsou túry také náročnější, ale nějak jsme to zvládli a bylo to krásné. I díky tomu, že ač v únoru, vyšlo nám super slunné počasí, dokonce i na tričko.Vzpomínám moc ráda.
Přeju spoustu nových zážitků!!! 8-) 8-) 8-)
Jalta

Jura A 01.12.2017 05:26
Re: Povinné hlášení  

Jenom abych tě nezmátl, ty jarní výlety, které musím naplánovat, budou na Fuerteventuře a Mallorce...Na vzpamatování ze zimy, kterou moc nemusíme.

jalta 30.11.2017 22:44
Re: Povinné hlášení  

Tak fotka skvělá, úplně super, takové se mi líbí...I je možné, že se k někomu nahoře přidáme, kdo by též lezl dolů do Caldeirao. Prostě je to lákavé, ale uvidíme, nevíme, jak na tom budeme a jaká by byla cesta.
Jojo, výlety na jaře jsou fajn.Já šla naposledy Posázavskou stezku, vlakem do Kamenného přívozu a odtamtud do Pikovic. A z Pikovic busem zpět do Prahy. Letos jsme jí šly se sestrou až na podzim, když byly ještě pěkné slunné dny....
Září na Madeiře je skvělé, podle mne úplně nej... Hned za zářím je podle mne červen...protože už je oceán také skvělý na koupání.Takto už pojedu potřetí.
Hlavně ať si to všichni užijem....nejdřív ty Vánoce a já vždy toužebně čekám až se překulí Nový rok a bude o slepičí krok. :-) !
Ale už to nádherné slovo SLUNOVRAT 21.12. mě začíná nabíjet... <3
Paaa Jalta


Jura A 30.11.2017 05:14
Re: Povinné hlášení  

Ahoj Jalta, o dívence s batohem jsem nepsal já, takže nevím. K tomu překladu asi nic víc nemůžu dodat - překládal jsem to před deseti lety a přiznám se, že některé fráze jsem zvládl velmi kostrbatě - ale s tou angličtinou naučenou samostudiem a osvěžovanou jen pár aktivními rozhovory na cestách toho asi víc nezvládnu...
No a jedeme až v září, takže určitě budeš první kdo to dá, a můžeš mě na poslední chvíli varovat a odradit.. :-\ Třeba to tam bude vypadat jako na fotce ?
Teď musím dodělat plány na jarní výlety, Madeiru doladím později

jalta 29.11.2017 21:38
Re: Povinné hlášení  

Ne potkali -- ale potkaly. S dcerou.

jalta 29.11.2017 21:35
Re: Povinné hlášení  

Jannak, jasně že řeknu, řeknu!! (Když to půjdem ;-) ;-) ale mám do toho chuť !!
Dokonce je mi všechno docela jasné, Juro díky za mapky a jannak, podle Tebe si budu fotit vždycky už všechny ukazatele, je to dobré, šikulka, díky!
Juro ten překlad od Tebe je podle mne úplně vynikající. Maličký problém mám s větou "pak zahnutí doprava a DOLÚ NA NIŽŠÍ ÚROVEŇ" ale to by se snad poznalo.- A u konce "Poslední rozcestí, blízko místa, kde levada vstupuje do tunelu" - ano podle mapky, se tedy ze žluté cesty dáme jakoby kousek skoro v opačném směru žluté - ten kousek cesty k levadě. A napojíme se na ní de facto tam, co levada bude z tunelu už téci ven.
Vodopád bychom asi neviděly (podle času bychom se k němu nevracely), ale prošly bychom skoro celou krásnou cestu po levadě Caldeirao Verde až do Quidemas. To by bylo naprosto skvělé a dostačující. (Vodopády uvidíme na Pináculu i na levadě Nova u Lombady da Ponta do Sol :-))
Cesta je mi - myslím můžu napsat - úplně jasná a bez problémů bych se do toho pustila. A těším se, že se tak stane!
Nebudu přehnaně skromná, jasně, že bych vám sem móóóc ráda potom napsala, že jsme to daly, jupííí 8-), ale i když má Janka asi stejně dobrodružnou povahu jako já a na všechno se hodně těší, na túry není až tak zvyklá. Takže především, v každém případě musím zohlednit její osobu - tam po přechodu Arieiro - Ruivo, jak si v dané chvíli stojí a tomu každopádně všechno podřídit...ale pokud trasu A - R vůbec půjdem, doufám že určitě ano, a vydaly bychom se cestou dolů do Verde, určitě z Quidemas dolů do Santany pěšky už bychom nešly. To by se nějak vyvrbilo, ale pěšky ne.
Juro, ta mladá dívka s tatínkem, co loni zrovna vylezli z Caldeirao Verde nahoru k Ruivu, když jsme je potkali (bylo před 11h dopoledne) s těmi obřími batohy, to museli jít nahoru touto cestou !? když jiná tam nevede.... je to tak, že? Určitě to byl výkon! Ano, bylo vidět, že toho mají dost (ale to jsme měli všichni ;-) co jsme tam dolezli...i když jen z Arieira). Ale po odpočinku zase dobrý :-)
Juro nechci až tak vyzvídat, ale jen orientačně - jedete před létem, o prázdninách,nebo po nich ??? :-P
To jestli bych ha!! mohla mít případně prvenství na této cestě, (kdyby se nám ovšem všechno zadařilo) chachacha (((clap)))
Zdraví Jalta

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu