A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Portugalsko - Diskuze

Původní dotaz

Madeira počasí červen

06.03.2014 10:50:34 | Borůvka1234
Borůvka1234
Dobrý den,

chystáme se letos poprvé na Madeiru a vybrali jsme si termín začátkem června. Pročítám tady diskuze a hodně se tu píše o počasí v září, říjnu nebo hned z jara, ale jak to na Madeiře vypadá s počasím v červnu, to jsem se tu moc nedozvěděla. Byl někdo z vás v tomto termínu? Můžete poradit jaké oblečení sebou na túry? Ráda bych věděla, na co se připravit, byla jsem skoro ve stejném termínu na Tenerife a tam vyšlo počasí krásné, tak doufám, že to na Madeiře bude podobné. Předem děkuji za odpovědi...
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
29.03.2017 11:56 89.102.232.***
Re: Madeira počasí červen  

Dobrý den,

kvalitní předpověď počasí pro celou Evropu najdete zde: http://www.meteoprog.cz/cs/satellite/

• Anonym (1)
Evelína 06.03.2014 19:03

Já byla vloni v půlce června na klasické poznávačce, takže ohledně koupání neřeknu, jediná příležitost byla v Porto Moniz v jezírkách, ale to zrovna tak foukal vítr, že se nám tam z poklidné restaurace od vínka vůbec nechtělo :-D A vykoupat jsme se jeden den dojeli na vedlejší ostrov Porto Santo, tam bylo koupání úžasné. Jinak jsem výlety do hor a levád celý týden odchodila ve tříčtvrťákách a tričku, v baťohu se šusťákovkou, která se občas, jak začal foukat studený vítr, i hodila. No a pláštěnku jsem v baťohu měla taky, naštěstí nepoužitou, počasí nám vyšlo parádní.

pe.ka 06.03.2014 18:25

No, v zásadě jste si odpověděla: "záleží, jak to vyjde". Jistý máte hlavně studený Atlantik. Teoreticky je však počasí na přelomu jara a léta pro návštěvu ostrova vcelku optimální - příjemné teploty a i srážky by mohly být ojedinělé. Madeira se však vyznačuje podstatným rozdílem počasí na V a JV ostrova a na jeho Z a SZ. Sever a severozápad bývá zamračenější, vlhčí a teplotně nižší než jih a jihovýchd. Centrální horský masív je kapitola sama pro sebe, záleží jak fouká. Souvisí to se všemi těmi proudy a větry ve vzduchu i vodě, které ostrov různě míjejí. Takže resumé za mě: počasí může vyjít pěkné, snad ty 20tky, klidně i na opalování. Může ovšem také třeba týden pršet, být chladno a hnusně. Jedete-li na levády a do hory, tak kvalitní treková obuv a pláštěnka jsou určitě nutností. Další oblečení - jako třeba ve stejném čase do Krkonoš.

• Anonym (1)
Borůvka1234 06.03.2014 10:50
Madeira počasí červen  

Dobrý den,

chystáme se letos poprvé na Madeiru a vybrali jsme si termín začátkem června. Pročítám tady diskuze a hodně se tu píše o počasí v září, říjnu nebo hned z jara, ale jak to na Madeiře vypadá s počasím v červnu, to jsem se tu moc nedozvěděla. Byl někdo z vás v tomto termínu? Můžete poradit jaké oblečení sebou na túry? Ráda bych věděla, na co se připravit, byla jsem skoro ve stejném termínu na Tenerife a tam vyšlo počasí krásné, tak doufám, že to na Madeiře bude podobné. Předem děkuji za odpovědi...

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu