A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Portugalsko - Diskuze

Původní dotaz

Maderia 2016

27.11.2015 06:50:19 | Jana Lbc
Jana Lbc
Zdravím všechny cestovatele chystající se příští rok navštívit Madeiru. Chtěla bych se na Madeiru po pár letech absence zase podívat. A proto hledám spolucestující, která-ý o cestě taky přemýšlí, ale nemá kdo by s ním vyrazil.
Mám osobní zkušenost s pobytem na ostrově v červnu a byla jsem maximálně spokojená. A ráda bych se podívala na místa, která jsem v minulosti nestihla projít.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
jalta 30.01.2017 22:56
Re: Madeira - 60 tras  

Jannak, dobře vzpomínám na to, jak jsi popisovala bouřku, když jste šli po této levadě. Sama jsem to nikdy nezažila.... :-$ Ani bych po tom netoužila! Bouřky mám ráda - jako krásné jevy, ale na levadě - nemít kam zalézt, bych se také bála :-$
Určitě chci jít po levadě do Curral, prostě až kam to půjde. Je opravdu taková odlehlá,úchvatná svou "přírodností", také má na to asi vliv, že jsme na ní nepotkali živáčka. Blízko tunelu už bylo stále slyšet crčení vody po skalách, to byl jediný zvuk., začínalo být kluzko. Jen kdyby kamarádky nechtěly, tak bych to musela vzdát. Ale protože to bude bezautobusový den, tak bude času dost a žádný spěch. Od Orky vylézt na Piornais, procházet po ní i kolem domků a políček - to též je zajímavé. Poté, když zatočí do údolí Soccoridos už není vůbec dlouhá-ale pěkná s těmi tunýlky. Z ní nahoru vylezeme na levadu do Curral, projdeme-doufám až za tunel určitě, potom už prý brzy začínají nezabezpečené úseky. A zpět bych chtěla zase slézt dolů, na Piornais, dojít do Camary de Lobos na drink ;-) a pobřežní cestou zpět k Orce.
Jeden malý zádrhel to má, který ale doma nevyřeším. Když jsme chtěli s mužem z levady do Curral sejít zpět na Piornais, zaboha jsme nemohli najít ten správný "vlez", abychom se opět na Piornais dostali, na to správné místo. Mně je to dokonce teď nejasné, nepamatuji se přesně, jak to tam vypadalo, jen to, že to bylo strašné hledání. Budu mít tentokrát v kapse křídu, no :-)
A tunel, jannak, ten projdeme určitě, abychom se nemusely vracet stejnou cestou z Caldeirao Verde ( a potom sešup do Santany.) Dvakrát jsem si ho prošla, hezký, ale stačilo! Vím, že klaustrofobií netrpíme a na tunel se fakt těším, je to zážitek...Do Inferna z časových důvodů nedojdem, to si iluze nedělám. Ale Verde a tunel - paráda i tak. :-)
Také nevím, jestli půjdeme Arieiro - Ruivo, se sestupem do Curral das Freiras. To nechám, jak se bude chtít. Tuto cestu miluju, případně jí půjdu tedy po čtvrté, se stejnou chutí. :-)
Zdraví jalta

jannak 28.01.2017 02:58

Ale no tak Jalta :-D todle mě nedělej! :-P Já jsem teď byla taková krásně klidná a vyrovnaná a pouze soustředěná na DPH, KH a EET =-O A Ty mě teď tady úplně vyvedeš z míry Levadou do Curral. Okamžitě jsem se v myšlenkách přenesla na zmáčený, kluzký a uzounký chodníček naší oblíbené tajuplné Levady do Curral. Opět se ve mě probudil ten svíravý pocit zvláštního strachu, jako tenkrát, když nás tam chytla bouře. Ten bohem zapomenutý kout Madeiry mě nedá spát. A i když pak ještě několikrát jsme se o Levadu pokoušeli za krásného slunečného počasí, tak vždycky jsem měla takové nevysvětlitelné svírání na duši a zároveň nutkání prozkoumat neprozkoumané.
Jalta, Ty si troufáš s kamarádkami do toho dlouhatánského tunelu? Ony možná ještě netuší co je s Tebou čeká za dobrodružství >:) Jsem zvědavá na jejich reakce.
Můj synovec je momentálně pracovně v Portugalsku a tak plánuje odskočit si na Madeiru, pěšky ji s báglem projít. A pak další odskok na Azory.... jak jááá mu záááávíííídííííím 8-)

jalta 27.01.2017 22:38

Je to tak Ještěrko, vždyť tady čtu všelijaké Tvé příspěvky už dávno! :-) :-) :-) :-)
Jinak 60 tras, ač zatím zběžněji prohlédnuto, mě moc nenadchlo z důvodů, že nové trasy nejsou hezky spořádaně seřazené na konci, pod už stávající trasy z 50ti tras, v příslušných odstavcích "Severní pobřeží", nebo "Centrální oblast ostrova" - ale je to poněkud přeházené a dokonce pozměněné některé názvy stávajících starých tras. To mi prostě vadí. Letos mi stačí 50 tras, ale příště nejspíš abych tahala sebou obě knížky....a za dva roky třeba tři knížky :-( :-( :-( :-D
Ani v 50, ani v 60trasách není moje oblíbená a opomíjená levada dos Piornais. Je pouze ve starém Průvodci po Madeiře, hned jako první túra. Dobře popsaná, s krásnými fotkami a také, jak potom od ní vylézt nahoru po schodech a dál, na levadu do Curral a projít si tuto krásnou "tajemnou" levadu.
Samozřejmě tam píší, kam až dojít a pak kvůli nebezpečí ukončit a jít zpátky stejnou cestou do Pinheiro das Voltas, odkud jezdí bus do Funchalu. Ale je zabezpečená už dál, než píší, takže každý si usoudí jistě sám, kam až může jít. My jsme cestou zpět, z ní poté s mužem slezli zpátky na levadu Piornais a šli jsme přes Camaru de Lobos zpět do Orky, páč levada Piornais a vše kolem, pro nás vždy znamená bezautobusový den :-) :-)
Ale asi se už opakuji. :-P Na tunel pod Pico Ruivo se ale moc těšííííím :-P

Ještěrka 26.01.2017 08:57

Ahoj Jalto, dekuju za kompliment

jalta 24.01.2017 23:28

Ještěrka najde všechno, já bych to nikdy nenašla :-!
Ale zrovna jsem si dneska těch 60 tras koupila. Jannak, kdyby jí neměli u vás v blízkosti, z Neoluxoru na Václaváku se také kupuje přes net.
Jak jsem psala, letos jí neupotřebím, tak jí víc prozkoumám až jindy. Jenom jak jsem nahlédla, fotky v knížce jsou myslím hezčí v těch starých 50ti trasách. Musím se někde podívat, kde si můžu stáhnout jízdní řády madeirských busů.
Za 19 týdnů už budu druhý večer na Madeiře....hihi <3 <3 <3
V těch zimních depkách se aspoň takhle utěšuju....(jak málo stačí chudýmu člověku k radosti.....)
Zdravím, Dobrou noc :-|

jannak 23.01.2017 00:57

No super! Díky Ještěrko, tak jsem to omrkla, něco tam je nového a neznámého, ale např. Levada Moinho už snad byla v tom původním.... nebo byla přifařená u levady Nova.... no to je jedno! Stejně si "60" asi koupím (((clap))) Doufám, že ji seženu v čj, páč německy bych si asi moc nepočetla :-D

Ještěrka 23.01.2017 00:27

Ahojky, mrknete tady, staci kliknout na "Inhalt" a stahne se PDF s obsahem. Sice nemecky, ale pro predstavu snad staci :-) https://www.rother.de/rother%20wanderf%FChrer-madeira-4274.htm

• jannak
jannak 20.01.2017 21:21

Jo to video... to je teda masakr... fakt obdivuji piloty, jak oni musejí precizně reagovat, aby odhadli, kdy přistanou v pořádku, nebo kdy to raději vzdát a udělat další kolečko. Naštěstí my jsme vždy přistáli v pohodě a jediné z čeho máme s manželem trauma při přistávání je bolest uší. A to cumláme bonbony ostošest! Ale poslední dobou, kdy letecké společnosti čím dál víc šetří, už ani bonbony nenabízejí. :-(
Náš oblíbený hotel Duas Torres povýšil nejen na 4 **** , ale i cenově. Rok od roku roste cena docela bizarně. Rekonstrukce hotelu byla opravdu komplexní: okna, dveře, balkony, fasáda, koupelna celá v novém a moderním pojetí, částečně nábytek, TV. Wifi i na pokojích (((clap))), což jsme uvítali s velkým nadšením. Snídaně o trochu bohatší, než před tím. Už jsme na Madeiře "okusili" 4 hotely, nejčastěji tedy Duas Torres, protože nám vyhovuje po mnoha stránkách. Ovšem nevím, jak letos, fakt podražili razantně a nechce se mi kupovat dovolenou na září již teď v lednu, kdy mají ceny ještě FM. Také bychom rádi zkusili Orca Praia, ale vadí nám tam některé detaily.... No uvidíme! Abychom nedopadli jak vloni, kdy jsme tak dlouho váhali, až nám vyprodali termín i hotel.... Co velmi oceňuji je to, že už od loňska létají na Madeiru letadla 2x za týden, v pondělí a pátek, takže si můžeme naplánovat dovolenou nejen na 1, nebo 2 celé týdny, ale i na 11 či 12 dní. 8-)

jalta 19.01.2017 22:03

Jannak :-) :-P , fakt neke...jedu zase k nám "domů". Doslova, protože zase s Fischerem a zase do Orky. (S Fischerem jsme byli už dvakrát.) Střídáme to s těmi německými cestovkami, holt kde nám to míň vyvětrá kapsy. Bohužel letos jenom na týden =-O jinak to nejde. Jedu se třemi kamarádkami, které o Madeiře něco vědí a mají zájem právě o treky po levadách. Jedna z nich loni na Madeiře byla, tak dokonce i plno hezkých míst poznala, kam je dovezli busem. O to větší zájem má teď právě o túry, o levady, což je je prima! Takže se jannak nebudu letos pouštět do nových cest.Abychom si případně nepokazily den - z pouhého týdne je každý den vzácný - kdyby některá nová túra nebyla nic moc, nebo jsem někde zabloudily, popadaly a pod. :-D Letos (zase ;-) ) jen moje osvědčené,oblíbené trasy. A užít si i koupání, proto Orca Praia, ta je pro mne nej...
Tu Madeiru 60 tras jsem koupila v Neoluxoru na Václaváku (jela jsem původně pro 50 tras!) a hned jsem jí vezla dceři (ležela doma marod) aby se mohla inspirovat, kochat a vybírat, protože jsme obě předtím kupovaly ty své zájezdy. Oni jedou celá rodina koncem srpna, jsem tak ráda, že dceru Madeira tak nadchla, že jí teď poznají všichni čtyři. Mají vlastně totožný zájezd, ale na 14 dnů, aby to stálo zato!
Tak jsem jannak vůbec neměla čas bádat, které trasy jsou tam navíc, s tím, že se podívám, až si jí koupím též. Jenže ještě jsem tam nezašla (lenost a hnusná zima) :-( Nebo si jí objednám přes internet. Navíc mi letos stačí mých 50 tras, tak není spěch.Beru si je sebou jen pro formu, vždyť své trasy znám už zpaměti :-D I tak se na ně moc těším a s kámoškama (jsme stejná věková kategorie) se stejnými zájmy si to určitě užijem a snad přežijem.....
Píšeš, že letos předběžně také plánuješ Madeiru, nojo,milované září, to je skvělé. Jannak, vždyť mně těch 60 tras už vystačí napořád !! Možná že i Tobě, i když jsi mladší !! :-) Napiš mi pro zajímavost, jak se změnil hotel Duas Torres poté, co má 4 hvězdičky? Byla jsi už v tom "novém"? A jak skočily ceny? Já jedu letos vyjímečně dokonce s polopenzí, jen proto, když jedeme ve čtyřech, abychom to neměly moc komplikované a časově náročnější s kupováním nějakých večeří ve Funchalu a vozit to do Orky. Takže letos mi provětral kapsu i pouhý týden....achjo
Vidělas na idnes video, jak v prosinci přistál Air Berlin až na čtvrtý pokus? :-! :-! :-!

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu