A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Portugalsko - Diskuze

Původní dotaz

Madeira 2015

| evulinka
evulinka
Orca Praia od 11.května. Nejede někdo z vás?
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
05.04.2016 14:14 88.102.8.***
Re: počasí 

Dobrý den,
letos jedeme poprvé na Madeiru a také v červnu. Mohu se zeptat, jaké jste měli počasí? My pojedeme v termínu 13.-20.6. Děkuji.

jannak 27.12.2015 01:37
Re: Strelície 

Jitkasaf, také jsme si jednou přivezli tato semínka strelície, ale bohužel, ani jedno nevyklíčilo :-(. Posléze mi manžel koupil tady u nás strelicii v koflíku, tak ji vzorně opečovávám a už jednou kvetla :-), 3 květy. A vypadá to, že teď po Novém roce vykvete po druhé ;-).
Tak ať se Vám též v novém roce 2016 vše tak krásně daří, jaké této mé strelicii (((clap))) (((clap))) (((clap)))

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
26.12.2015 23:50 89.103.123.***
Re: Strelície 

To je určitě strašně milé, taky bych se pochlubila, prima!!
Též všem přeju krásný rok 2016 a splnění cestovatelských snů <3 <3
jalta

Neregistrovaný uživatel
25.12.2015 19:41 178.77.216.***
Strelície 

Ahojky, nedá mi to a musím se pochlubit, omlouvám se předem. Někdy před třemi lety jsem koupila na Madeiře sáček s deseti semínky strelície. Pět jich vyklíčilo, dvě zůstaly. No a jedna z nich mě právě teď, na vánoce, překrásně vykvetla :-)) Neskutečné O:-) Krásný nový rok 2016 všem cestovatelům. Jitkasaf.

Neregistrovaný uživatel
17.12.2015 19:47 194.108.42.***
Hezké svátky 

Všem!

Neregistrovaný uživatel
20.09.2015 20:59 89.103.123.***
Re: Madeira 2015 

Ahoj Lukasi, my jsme odjížděli z Madeiry 4. října - po 14 dnech pobytu a bylo samozřejmě stále pěkné počasí, Atlantik na koupání, přes den příjemných 24 st.
Každý má zkušenost trochu jinou, podle toho zda právě jemu pršelo nebo nepršelo, faktem je ale to, že v říjnu přibývá děštivých dnů. I v září jsou sem tam dešťové přeháňky, které ale za chvíli přejdou. I v červnu. Doslova deštivý den jsem na Madeiře nikdy nezažila.
Moje kolegyně byla na Madeiře kolem 28.října, přeháňky měli, ale žádný den jim nepropršel celý. Jinak na túry ještě měli pěkné počasí. :-)
http://www.reise-klima.de/klima/madeira

Neregistrovaný uživatel
18.09.2015 10:40 109.202.68.***
Re: Madeira 2015 

Ahoj, má prosím někdo zkušenosti s počasím na Madeiře v říjnu? díky moc, Lukas

Ještěrka 09.08.2015 10:18
Re: Pár postřehů z Madeiry. 

Ahoj Jannak,
tak českého doktora aby člověk na Madeiře pohledal :-) Nene, všichni byli místní ("využila" jsem služby třech z nich). Já měla karty v peněžence a v podstatě půl hodiny po dobití ta jedna nefungovala.
Já tu silnici z Encumeady na Paul da Serra taky miluju. Je sice pravda, že to občas bylo o nerva (zažili jsme padající kamení), ale je prostě krásná!

jannak 07.08.2015 02:03

Zdravím Ještěrku a díky za "hlášení z výletu" (((clap)))
S GIRO kartami mám podobnou zkušenost. Měli jsme také čerstvě nabito a v autobuse najednou karty vůbec nereagovaly. Když jsme si to pak v budce na nábřeží ověřovali, tak také nic. Přičítali jsme to tomu, že jsme měli karty v kapsičce ruksaku a na levádě NOVA jsme nepatrně zmokli a karty patrně navlhly a tím se zničily. Potom už jsme nové karty pečlivě ochraňovali v peněžence.
Je velká škoda té silnice z Encumeady na Paul da Serra. Protože ta je prostě úchvatná. Výhledy uchvacující. Jednou jsme měli štěstí na suprové počasí a tak jsme si tuto oblast užívali, na každém "rohu" jsme zastavili a kochali se překrásným výhledem a fotili o stošest. Ještě že mám tyto fotky, protože jestli tu silnici neopraví, tak už nebudu mít šanci to vidět znovu.
Když jsme byli na Madeiře poprvé, tak jsme od cestovky dostali kontakt na českého lékaře MUDr. Vojtíka, který působil na Madeiře na klinice Santa Luzia. Ale asi jsi se s ním na pohotovosti nepotkala, že? Kdoví, jestli tam ještě je...
;-)

• Anonym (1)
Ještěrka 06.08.2015 11:03

Ahoj všem,
taky hlásím návrat za Madeiry. Letošní návštěva pro mě byla trochu zvláštní, jak už jsem psala, letěla jsem s tetou, která má odoperovanou kyčel, takže stav levád jsem prověřit nemohla :-( Ale prošly jsme jinak všechno ostatní, tedy zahrady a další lehce dostupné "atrakce".
Ale pár informací přeci jen mám, aktuálně trochu podražila Botanická (5,50/osoba), Monte a Orchideová zahrada stejné (10,-/5,-/osoba), GIRO jedna jídza 1,35. Tady jsme měly trochu problém, paní nám na promenádě nabila obě karty na pět jízd, ale ta jedna bohužel nějak nefungovala, takže jsme v autobuse koupily jednorázovou a pak šly reklamovat. Normálně mi to znovu vyjela a dobila novou kartu.
Chtěla jsem tetu vzít na Paul da Serra co nejblíž k Encumeadě (najížděly jsme přes Calhetu a pak jsem se vracela směr Encumeada), ale u Bico da Cana je zákaz vjezdu. Není to zahrazené, ale protože byly mraky a mlha, ani jsem dál nejela. Podle delegátky se ta cesta asi opravy ani nedočká :-(
Bohužel největší zážitek byla návštěva místní pohotovosti. Delegátka (ne moc ochotná) mě sice nejdříve posílala na kliniku, ale předem nevolala, takže na jedné nebyl vůbec doktor a na druhé mi v 10 dopoledne řekli, že dorazí ve 14.00. Takže jsem zjistila, jaká je tamní nemocnice zevnitř :-( Pohotovost sice trochu okopaná, ale lékaři i další personál anglicky mluvící a všichni velmi milí.
Hotel byl super, řekla bych že se v Orce vrátili k bufetové večeři, protože nám nikdo nic neservíroval a normálně jsme si vybíraly samy.
Občerstvení v letadle vážně hrůza, jen "hlavní chod", žádná houstička, salát, dezert. Takže kdo je hladovec, občerstvení s sebou :-)
A ještě jeden postřeh, nevím, jestli to bylo tím horkem, co tam panovalo, ale mám pocit, že to tam v září (náš obvyklý termín návštěv) kvete víc.
Ještěrka

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu