A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Portugalsko - Diskuze

Původní dotaz

Madeira s dětmi

| Keji
Rádi bychom poznali Madeiru a máme dvě malé děti. Najde se někdo kdo byl na Madeiře s dětmi? Napište své zkušenosti. Vybavení hotelů, autosedačky, výlety, koupání ... Není pravda, že cestovat s dětmi je jen hrůza :-D Díky za Vaše příspěvky
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
24.09.2017 00:20 84.23.206.***
Re: Madeira s dětmi 

Travime na Madeire 10 dni s rocnim ditetem a absolutne bez problemu. Vubec se niceho netreba bat, ovsem za predpokladu, ze nechcete travit dovolenou na plazi v komplexu u more. Dovolena na Madeire je aktivni, vice ci mene narocna, je potreba krosna nebo nositko na male dite, ale je to jinak super, vubec neverte zpravam a odkazum, ktere odrazuji od toho jet tam s malymi detmi. Pocasi je neuveritelne prijemne, lide strasne mili a milujici deti. Jedna z mych nej dovolenych...

Lenka
09.06.2015 14:59 85.71.249.***
Re: 

Ano, asi tam byl jeden sesuv (odhaduji tak 10-15 min. chůze za odbočkou k Verde), ale cesta už byla upravená, hezky vyšlapaná. Došli jsme až na úplný konec, k té obrovské skalní cestě, odkud už dál cesta nevede. Cestou jsme potkávali relativně dost lidí, tak až tam budete, stačí se zeptat, jestli se dá dojít až na konec. A hlavně se nenechat zmást u těch vodopádů, kde je kovový můstek - to není konec, ale protáhnout se dál do tunelu. Jištěná byla cesta podobně jako do C. Verde, na jednom místě se leváda obchází, tunely jsem prošla i s krosnou (pravda, někde jsem se musela dost přikrčit :-)

  • Anonym (1)
Aldrin 08.06.2015 22:44
Re: 

Lenko,
již více jak dva měsíce se snažím marně dohledat na netu informaci o reálném stavu přístupové cesty do Caldeirao Inferno. Oficiální turistický web Madeiry stále uvádí, že z důvodů sesuvů zeminy je cesta uzavřená.
Pokud jste Inferno šli, v jakém stavu byly přístupové cesty, byly tam nějaké sesuvy a kam jste až došli? Díky

Lenka
08.06.2015 20:33 85.71.249.***
Re: 

Žádný zával nebyl (jeli jsme od kruháče v Ponta do Sol po staré pobřežní). Tím průvodcem jsem jen listovala v jednom obchodě, je to vesměs stejné, jen některé trasy jsou přidané (tady je kdyžtak obsah - https://www.rother.de/pdf/3763342745_inhalt.pdf)

Ještěrka 08.06.2015 09:18
Re: 

Teda Lenko,
smekám, s malou jste toho zvládli vážně dost! Zajímá mě ta cesta mezi Ponta do Sol a Madalena do Mar, za Ribeira Brava tam byl před dvěma lety sesuv půdy na cestu, to už je ok? Dalo se to samozřejmě objet, ale byla tam vedlejší. Toho průvodce 50 tras v novém, čerpali jste z něj, nebo jen víš, že vyšel?
Wobiho stránka je super!

Lenka
06.06.2015 21:29 85.71.249.***
Re: 

Ahoj všem cestovatelům!
V pondělí jsme se vrátili z Madeiry. Jelikož jsem také hodně čerpala z diskuze na Orbionu (moc díky všem přispěvatelům), chtěla bych tu také napsat pár řádků (no možná víc, tak se omlouvám za délku), které třeba pomohou dalším nadšencům, co chtějí pokračovat v cestování i s malými dětmi.

Byli jsme tam s 16měsíční dcerou. Pro tak malé dítě, které ještě samo moc neujde, je to vhodná destinace pro toho, kdo je zvyklý cestovat a chce poznávat ostrov, chodit na výlety a ne se cákat v moři. Krosnička či jiné nosítko je nutné. Samozřejmě musí být rodiče nadšení nosiči :-) , musí se dělat přestávky, aby se dítko protáhlo, pohrálo si atd. S kočárem to jde akorát tak do Funchalu, s trošku terénním by šla i vyhlídka Balcoes (soudím z toho, co jsme šli).

Měli jsme auto na celou dobu (půjčovna Rodavante, nejvýhodněji to vycházelo koupit přes economycarhire.com), objednali jsme si kategorii A, dostali jsme bez příplatku C (téměř nové Mitsubishi Spacestar).

Ubytováni jsme byli v soukromí v Canicu (http://www.homeaway.com/vacation-rental/p1669937) – cena 25 €/noc, nádherný, plně vybavený byt, klidná lokalita a hlavně parkování přímo před domem. Pravda, žádný výhled na oceán, ale my jsme tam jeli hlavně za turistikou a stejně s naší dcerkou by nebylo moc času na nějaké rozjímání na terásce.

Trochu jsme se obávali nějakých tras (proto jsem se tady také dotazovala na bezpečnost – viz níže), ale musím říci, že ten, kdo je zvyklý občas chodit v Alpách, tak i trasy, které jsme šli, ujde v pohodě i s dítětem na zádech. Podotýkám, že nejsme žádní horolezci, ani na ferraty nechodíme. Hlavně se nechoďte ptát do nějaké informačního centra, jelikož tam Vás pracovnice, když uvidí malé dítko, odradí od jakýchkoli tunelů či tras s několika exponovanými místy. Naše dcerka dělala v tunelech vždycky „kraviny“, houkala, smála se, do krosničky se vždycky těšila (někdy až moc, museli jsme ji schovávat, aby taky šla někdy sama :-) )

Co můžeme doporučit:
- Levada Moinho+Levada Nova (č. 7 z průvodce)
- levády v Rabacalu (šli jsme tam Jezdeckým tunelem), sešli jsme i dolů na lev. Rocha Vermelha – po ní až k místu, kde se stýkají 3 levády (u Seixalského tunelu), jsou tam 2 jezírka, vodopády, moc hezké). Pro sestup je lepší spojnice až dál ke konci 25 Fontes, ta první byla místy sesutá.
- trasa podél pobřeží z Calhau do Caís (S. Jorge) – č.26 (určitě pro toho, kdo netrpí závratěmi)
- pol. Sao Lourenco vč. Pico do Furado (lepší v nějaký den, když bude trochu oblačno, jinak se dítě upeče)
- Pico Ruivo z Achada de T.
- z Ribeiro Frío: Balcoes + Lev. do Furado (tu jsme šli k prvnímu malému tunelu u Cabeco Furado a zpět; z této trasy, jak je všude opěvována, jsme tedy nebyli moc nadšení, leváda je zrekonstruovaná v „hezkém“ betonu, popisované vodopády podél trasy asi vyschly… )
- Cald. Verde + Cald. Inferno – Inferno je otevřené, i když v íčku i na webu stálo, že je zavřené; tunely s krosnou průchodné, někde musí jít člověk v podřepu; po celou dobu jsme na mobilu nechytli signál GPS (info pro toho, kdo se zabývá geocachingem jako my).
- z Machica přes Boca do Risco směrem na Porto da Cruz - Došli jsme k výhledu na Porto, tj. kousek za Espigao Amarelo, nevěděli jsme, jak jezdí autobusy, tak jsme pak vraceli stejnou cestou zpět. Začátek jsme si zkrátili tím, že jsme nešli od Canicalského tunelu, ale od zatáčky v Ribeira Secca. Na osmand mapách jsou všechny cesty vyznačeny.
- Pico Ruivo do Paúl da Serra
- Levada Alecrim, zpět spojnicí přejít lev. Urze až k silnici, kousek po ní k restauraci (směr Rabacal) a pak zpět na parkoviště nad Rabacalem po Levada do Paúl (odbočka před restaurací vedla k plotu, kdo se nechce prodírat podél něho k levádě keři, dalo by se k lev. do Paúl dojít až po cestičce za restaurací)
- procházky u Fanalu

Koupání – písková pláž Calheta, Machico, Prainha

Další zajímavosti dostupné autem (tipy z německých webů):
- vdp. na pobřežní silnici mezi Ponta do Sol a Madalena do Mar (teče přímo na silnici, místní ho využívají jako myčku ;-)
- vdp. Veu da Noiva (před Seixalem na staré silnici)
- vyhlídka Sao Cristovao (mezi Boaventura a Ponta Delgada)

Pro toho, kdo umí německy, výborná stránka http://www.forum-madeira.eu/index.php a http://www.wobi-wanderseite.de/unsere-wanderungen/madeira/unsere-wanderungen-2014/ (videa, fota z tras vč. gpx dat). Jinak průvodce 50 tras vyšel v němčině v novějším vydání, je tam 60 tras, do top 10 jsou zařazené i jiné.

Míst je krásných až až, takže se připojuji k názoru ostatních přispěvatelů - musíme tam někdy znova :-)

Jura A 20.03.2015 05:03
Re: 

Ahoj Lenko, jste skutečně dobrodruzi, chcete-li na Madeiru s dětmi, ale obdivuju to. Pokud máte auto, jste v pohodě, můžete dělat kratší procházky a víc - ale tady moc neporadím. Když popátrám v paměti, co jsem šel ( nebo četl), tak by šlo :
Riberio Frio - Balcoes
Riberio Frio - levada Furado tam a zpět
Poiso - po silnici směrem na Santo da Serra a nepříliš značenou odbočkou na Pico da Suna - a zpět
Na plošině Paul da Serra ( pokud bude otevřená cesta z encumeady )
- procházka na Pico Ruivo do Paúl
- asi i levády Rabacalu
- leváda Paul 2
- procházky po Fanalu
dále:
-Ponta de Sao Laurenco
-procházky v Sao Jorge
- snad levada Castelejo
- Z Encumeady procházka po levádě do Norte a přechod na levadu Rabacas a zpět ( krátké )
- cesta z Achada de Teixeria na Pico Ruivo a kousek podle sil směrem na Encumeadu -a zpět
- z doslechu vím, že pohodlné jsou levády na jihozápadě - Kolem Calhety, Prazeres, Raposerie....
- zahrada na Monte
- kus levady Janela v Porto Moniz
- Levada Nova z Ponta do Sol a zpět - pozor, deštník či pláštěnka nutné pro dítě obzvlášť
-městská leváda Piornais

Ahoj

Lenka
19.03.2015 21:56 85.71.249.***
Re: 

Dobrý den,
jedeme na Madeiru v květnu s 16měsíční dcerou. Můžete mi prosím dát nějaké tipy na treky, které jste šli s krosničkou, a kde jste byli na výletě s kočárkem? (btw. máme stejný:-)) Budeme mít půjčené auto na 10 dnů, náročnosti se nebojíme, jen mi jde o to, aby to nebylo extra nebezpečné, přeci jen s dítětem na zádech už člověk tolik neriskuje jako když chodíval sám. Díky. (případně můj mail je cervova at centrum tecka cz)

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu